Przejdź do treści

Węglokoks Partnerem Forum Wizja Rozwoju

WĘGLOKOKS S.A. jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm w branży i czołowym przedsiębiorstwem w województwie śląskim, obecnym na rynkach światowych od ponad 66 lat. Spółka zmienia charakter. Do 2018 roku jej podstawową działalnością był eksport polskiego węgla, jednak reagując na zmiany na międzynarodowych rynkach firma intensywnie rozwija działalność związaną z pośrednictwem w międzynarodowym handlu. W rządowym „Programie dla sektora górnictwa węgla kamiennego w Polsce” WĘGLOKOKS S.A. wskazana została jako interwencyjny importer tego surowca.

WĘGLOKOKS S.A. nie tylko aktywnie uczestniczy w procesie restrukturyzacji polskiego górnictwa, ale przede wszystkim stoi na czele prężnie działającej Grupy Kapitałowej, skupiającej podmioty gospodarcze z sektora górniczego, hutniczego, energetycznego i logistycznego.

          Wierzymy, że dzięki współpracy i dzieleniu się wiedzą pracowników Grupy Kapitałowej zrealizujemy założenia strategiczne,  a nasza Grupa będzie się rozwijać i stale modernizować. Chcemy, by wpisana w naszą misję profesjonalna obsługa Klientów była realizowana poprzez oferowanie im odpowiednich, wysokiej klasy produktów, usług i rozwiązań przy zachowaniu najwyższych standardów obsługi  i ochrony środowiska.